0 850 346 2023
Sosyal Medya Hesaplarımız

STOK DEPO YÖNETİMİ

05 Mart 2021
33 kez görüntülendi
STOK DEPO YÖNETİMİ

Her firma stok depo yönetimini takip etmek, elinde olan ürünlerin olup olmadığını görmek ister, Ve bu ürünleri kontrollü bir şekilde alım ve satım yaparak stok maliyeti ve eksik stok derdinden kurtulmak ister. Doğru bir stok depo yönetimi için kabiliyetli bir yazılım, eğitimli ve bilinçli personel ve firmanın stok ve deposunun fiziki olarak tertipli ve düzenli bir yapıya sahip olması gerekir.

Kabiliyetli bir yazılım firmanın depo yapısını yazılım olarak ayrıştırıp, depo veya depocuların tanımlaya bilen onlara depo ile ihtiyacı olan yetkiyi verip depocunun ihtiyacı olmadığı ekranları kısıtlaya bilen, kontrol mekanizması olarak yapması zorunlu alanları doldurmadan işlem yapmasını engelleyen, kısa yol tuşları ve sade bir tasarım ile personel için kullanıcı dostu yazılımdır.
DİA Yazılım bu anlamda gelişmiş ERP yapısı ile firmaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bulut tabanlı olan DİA yazılım hız, güvenlik konusunda gerekli sertifikalı almış binlerce müşteri tabanına ulaşmıştır.

Eğitimli ve bilinçli bir personel, stok ve depo yönetimi etkenlerinin bir parçasıdır. Personelin bilinçli bir şekilde gelen mallar için mal alım irsaliyeleri işlemesi, gönderilen ürünler için mal satış irsaliyelerinin kesmesi, depodan çıkan her ürün için sair çıkış olarak fiş kesip, depolar arası ürün gönderimlerinde depo transfer fişleri keserek fiziksel fili stok ile yazalım üzerindeki stok miktarlarını doğru bir şekilde kontrol etmemizde büyük etkendir. Oldukça önemli olan stok girişleri depocu kontrolünde yapılması işletmenin doğru bir stok depo yönetimini yapmasını sağlayacaktır.

Fiziki olarak depoların tertip düzeni, firmanın depola bölümleri ve depolarda raf düzeninin olması her raf için rafların numaralandırılıp DİA yazılımda Stok kartı içerisinde bulunan Raf Yeri alanına raflarda yazılı olan numaralar girilmelidir. Bu sayede ürün yeri çabucak bulunabilir. Hangi rafta hangi ürün var, depoda ne kadar ürün var, stokta ne kadar ürün kalmış gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Unutmayalım ki tarihi geçecek ürünlerin rafta arka yerlerde kalması, bir ürün varken aynısından tekrar tekrar alınması veya var diye bildiğimiz fakat olmayan ürün için imalata başlandığında eksik kalan parçaların çıkması ve bu parçaların temini için geçen süreler her hepsi işletme için maliyet oluşturmaktadır. Doğru bir stok depo ve üretim her zaman firmaya artıları olacaktır.

Panu Teknoloji ile ERP..

Language »
Open chat