0 850 346 2023
Sosyal Medya Hesaplarımız

Panu Teknoloji, İş süreçlerinde hız ve kaliteyi artırmayı hedefliyor

26 Haziran 2019
237 kez görüntülendi
Panu Teknoloji, İş süreçlerinde hız ve kaliteyi artırmayı hedefliyor

*Sektörünüzün sorunları ya da avantajları nelerdir?

Tüm sektörlerde olduğu gibi yetişmiş eleman sıkıntısı, bu sıkıntı hem kendi firmamız için geçerli hem de satışını yaptığımız ticari yazılım ürünlerini satın alan firmalar içinde geçerli, şöyle ki firma yazılımı satın almış, lakin kullanan personel yazılımın % 50’sini kullanıyor, kalan % 50 özellik kullanılmadığından yatırım yarım kalmış oluyor,

Bugün en basitinden bir trafik lambası dahi yazılımla çalışıyor, yarın sürücüsüz araçlarla seyahat edip, yapay zekaların ve robotların bir çok işi yapması ile birlikte, insanoğlu bir çok işi yapmayacak, bunu da yazılımlar sayesinde yapacağız, dolayısıyla sektörümüz büyümeye devam edecektir.

*2019 yılında sektörünüzü nasıl görüyorsunuz?

Yılın ilk ayına hareketli başladık, bugünlerde biraz yavaşlama da olsa, özellikle E-Fatura, E-Arşiv gibi E-Devlet uygulama kriterlerinin aşağıya düşmesi nedeniyle bu tarafta biraz daha fazla hareket bekliyoruz,

Tüm bunların yanı sıra ekonomide ki genel durgunlukta şu anki piyasa gerçeklerindendir. Bu gerçeğin farkında olarak firmalarımızın verimliliklerini arttıracak, maliyetlerini düşürecek teknolojik yatırımlara yönlendirmeye devam ediyoruz.

Soru    : Firmanız ve ortaklar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Cevap  : Firmamız şu aşamada 3 farklı alanda faaliyet göstermektedir. Birincisi kendi yazılımımız olan PanuPay’i üretmekteyiz. İkincisi Web tabanlı, bulut teknolojili yazılımların Türkiye’de öncüsü olan DİA Kurumsal Yönetimin Yetkili iş ortağıyız, Üçüncü olarak da PanuNet ile E-Ticaret siteleri ile web tabanlı yazılımlar yapmaktayız. Bu yazılımların yanı sıra firmaların ihtiyaçlarına göre üçüncü parti dediğimiz yazılım hizmetleri de verilmektedir.

 Ben 1997 yılında profesyonel is hayatına başlayıp, 2001 yılından, 2018 yılına kadar iki farklı özel bankada çalıştıktan sonra Nisan 2018’de ayrılarak kendi işimi kurdum, bankacılık hayatımın 12 yılı satış ve pazarlama alanında son 6 yılı da şube müdürlüğünde geçmiştir.

 Soru    : Şirketinizin hikayesi nedir?  neden ve nasıl kurdunuz?

Cevap  : Firmamızın hikayesi 4 yıl önce proje ortağım ile akşam sohbetleri esnasında PanuPay fikri ile başladı. Proje ortağımın yazılım ve bilişim konusundaki tecrübesi ile benim bankacılık bilgi birikimimizi bir araya getirerek PanuPay’i tasarlamaya başladık,

 Nisan 2018’de şirketimizi kurarak iş fikrimizi ete kemiğe büründürmüş olduk,

Proje ortağım ile 7 yıldan beri tanışmaktayız, en başta birbirimize olan güvenimiz esastır, bununla birlikte farklı sektörlerdeki tecrübemizi bir araya getirerek, ortak bir sinerji yaratmak istedik.

Soru    : Birazda Teknopark hakkında bilgi alabilir miyiz? Nereden bilginiz oldu, Teknopark’ların avantajları hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Cevap  : Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi (KapadokyaTeknopark) 20 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak ilan edilmiştir. Yönetici şirket Kapadokya Teknopark A.Ş. Kapadokya Teknopark’ın vizyonunun ve amaçlarının gerçekleştirilmesinden birinci derecede sorumlu tüzel kişiliktir. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası kapsamında Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (Kapadokya Teknopark) 19 Şubat 2018 tarihinde kurulmuştur. Teknopark’ın kurulma vizyonunda rektörümüz Prof. Dr. Mazhar BAĞLI’nın önderliği çok etkin olmuştur.

İlk olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin sosyal medya hesaplarında Kapadokya Teknopark’ın açıldığını gördüm, PanuPay iş fikrini hayata geçirmek için web sitesinde yer alan telefon numaralarından Genel Müdür Doç Dr. Metin DUYAR’ı aradım, Metin hocam ilk günden itibaren bizimle çok ilgilenerek Teknopark’ın ilk şirketi olmamızı sağladı, bu bağlamda hep yanımızda yer alan İdari İşler müdürümüz Kemal beye de ayrıca teşekkür ediyoruz.

Teknopark’ta faaliyet gösteren firmaların Teknopark’ta geliştirdikleri ve ürettikleri yazılım ile teknolojik ürünlerle ilgili olarak 2023 yılına vergi ve SGK prim ödemelerinde muafiyetler vardır. Bizim gibi yeni firmaların büyümesi için bu destekler hayati önem taşımaktadır.

Soru    : Kendi yazılımınız olan PanuPay hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Cevap  : 2023 yılında “ Nakitsiz Türkiye” vizyonu kapsamında, firmaların alacaklarını Kredi Kartı ile tahsil ederken, ihtiyaçları olan sanal POS altyapısını oluşturmaktayız. PanuPay bu bağlamda sadece ödeme sayfasını oluşturmayarak, firmaların tüm tahsilat sistemini tek yazılımda toplamaktadır. Bu bağlamda alt bayilere tahsilat yapma imkanı ile bayi ve çalışanlara tahsilat hedefleri, raporlamalar,  muhasebe entegrasyonları gibi bir çok alanda hizmet sunacaktır.

 Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder, başarılar dileriz.

Türkiye’nin ekonomi ve politika bülteni Dünya Gazetesine ben teşekkür ederim.

Language »
Open chat