0 850 346 2023
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kapadokya Teknopark’ın İlk Şirketi Panu Teknoloji Ltd. Şti.

09 Aralık 2018
320 kez görüntülendi
Kapadokya Teknopark’ın İlk Şirketi Panu Teknoloji Ltd. Şti.

Soru    : Firmanız ve ortaklar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Cevap  : Firmamız şu aşamada 4 farklı alanda faaliyet göstermektedir. Birincisi kendi yazılımımız olan PanuPay’i üretmekteyiz. İkincisi Türkiye’nin en eski ve en yaygın yazılım firmalarından olan Dia Yazılım ile iş ortaklığı yaparak yazılımlarını satmaktadır. Üçüncü olarak Türkiye’nin en büyük donanım distribütörlerinden İndex Grubun donanım ürünlerini satılmaktadır. Dördüncü olarak da PanuNet ile E-Ticaret siteleri yapmaktayız.

Ben 1997 yılında profesyonel is hayatına başlayıp, 2001 yılından, 2018 yılına kadar iki farklı özel bankada çalıştıktan sonra Nisan ayında ayrılarak kendi işimi ortağım ile kurdum, bankacılık hayatımın 12 yılı satış ve pazarlama alanında son 6 yılı da şube müdürlüğünde geçmiştir.

Ortağım Ercan bey’de 2004 yılında profesyonel iş hayatına başlamış olup, 14 yıldan beri bilişim sektörünün ilk basamaklarından başlayarak, yazılım, donanım gibi her türlü alanında çalışıp, 2010 yılından itibaren de satış ve pazarlama odaklı olarak çalıştıktan sonra 2016 yılında profesyonel iş hayatını bırakarak kendi şirketini kurmuştur, hali hazırda Antalya’da kendine ait şirketinde iş hayatına devam etmektedir.

Soru    : Şirketinizin hikayesi nedir?  neden ve nasıl kurdunuz?

Cevap  : Firmamızın hikayesi 3 yıl önce ortağım ile akşam sohbetleri esnasında PanuPay fikri ile başladı. Ortağımın yazılım ve bilişim konusundaki tecrübesi ile benim bankacılık bilgi birikimimizi bir araya getirerek PanuPay’i tasarlamaya başladık,

Nisan ayında da şirketimizi kurarak iş fikrimizi ete kemiğe büründürmüş olduk,

Ortağım ile 6 yıldan beri tanışmaktayız, en başta birbirimize olan güvenimiz esastır, bununla birlikte farklı sektörlerdeki tecrübemizi bir araya getirerek, ortak bir sinerji yaratmak istedik.

Soru    : Birazda Teknopark hakkında bilgi alabilir miyiz? Nereden bilginiz oldu, Teknopark’ların avantajları hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Cevap  : Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi (KapadokyaTeknopark) 20 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak ilan edilmiştir. Yönetici şirket Kapadokya Teknopark A.Ş. Kapadokya Teknopark’ın vizyonunun ve amaçlarının gerçekleştirilmesinden birinci derecede sorumlu tüzel kişiliktir. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası kapsamında Kapadokya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (Kapadokya Teknopark) 19 Şubat 2018 tarihinde kurulmuştur. Teknopark’ın kurulma vizyonunda rektörümüz Prof. Dr. Mazhar BAĞLI’nın önderliği çok etkin olmuştur.

İlk olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin sosyal medya hesaplarında Kapadokya Teknopark’ın açıldığını gördüm, PanuPay iş fikrini hayata geçirmek için web sitesinde yer alan telefon numaralarından Genel Müdür Doç Dr. Metin DUYAR’ı aradım, Metin hocam ilk günden itibaren bizimle çok ilgilenerek Teknopark’ın ilk şirketi olmamızı sağladı, bu bağlamda hep yanımızda yer alan İdari İşler müdürümüz Kemal beye de ayrıca teşekkür ediyoruz.

Teknopark’ta faaliyet gösteren firmaların Teknopark’ta geliştirdikleri, ürettikleri yazılım ve ürünlerle ilgili olarak 2023 yılına vergi ve SGK prim ödemelerinde muafiyetler vardır. Bizim gibi yeni firmaların büyümesi için bu destekler hayati önem taşımaktadır.

Soru    : Bu süreçte desteklerden faydalandınız mı ? Nasıl bir yol izlediniz.

Cevap  : Öncelikle şunu belirtmem de fayda var, Türkiye eskisi gibi değil, başta Girişimcilik desteği aldığımız KOSGEB gibi kurumlar hemen yanımızda yer aldı. İl Müdürümüz Ali USTA bey, iş fikrimizin ticarileştirmesinde çok emekleri olmuştur. Girişimcilik eğitimimizde Veysel DONMAZ hocamız hem eğitim, hem proje hazırlamada bizlere destek olarak yönlendirmeler yaptı. Nevşehir Ticaret ve Sanayi odamıza bu bağlamda Veysel beyden dolayı ayrı teşekkür etmek isteriz.

Soru    : Kendi yazılımınız olan PanuPay hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Cevap  : 2023 yılında “ Nakitsiz Türkiye” vizyonu kapsamında, firmaların alacaklarını Kredi Kartı ile tahsil ederken, ihtiyaçları olan sanal POS altyapısını oluşturmaktayız. PanuPay bu bağlamda sadece ödeme sayfasını oluşturmayarak, firmaların tüm tahsilat sistemini tek yazılımda toplamaktadır. Bu bağlamda alt bayilere tahsilat yapma imkanı, bayi ve çalışanlara tahsilat hedefleri, raporlamalar,  muhasebe entegrasyonları gibi bir çok alanda hizmet sunacaktır.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder, başarılar dileriz.

Destekleriniz için bizde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederiz.

nor

nor

nor

 

Language »
Open chat