0 850 346 2023
Sosyal Medya Hesaplarımız

E-ticaret Pazar yeri entegrasyonu

09 Temmuz 2020
37 kez görüntülendi
E-ticaret Pazar yeri entegrasyonu

E-Ticaret Nedir ?

Elektronik ticaret ya da kısaltma olarak e-ticaret 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır.

Günümüzde internet kullanıcı sayısının artması, Covid-19 sürecinde dijitalleşmenin önem kazanması ve güvenli ödeme sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte ulusal ve uluslar arası e-ticarette büyük artış sağladı. Firmalar pandemi sürecinde online satış siteleri açtılarak pazar yeri entegrosyonları sağlandı.

Ziyaretçiler pandemi sürecinde evde kaldıkları dönemlerde bir çok ihtiyacını e-ticaret sitelerinden ve pazar yerleri ( n11, gittigidiyor, hepsiburada, amazon, trendyol.. ) üzerinden aldılar.

Süreç içerinde siparişi artan işletmeler e-ticaret sitesinde ve birden fazla pazar yerinde satma ihtiyacı doğdu. Stok takibi yapabilmek için muhasebe yazılım ve entegrasyon yalımı ile pazar yeri entegrasyonu sağlandı.

Entegre sistemle işletmeler stok takibini ve birden fazla pazar yerinde ürünlerini satma fırsatı buldu.

 

 

Language »